Partnerzy

ORGANIZATOR


Gdański Ośrodek Sportu pełni rolę animatora sportu i rekreacji na rzecz gdańszczan. Propaguje zdrowy tryb życia, proponuje nowe, innowacyjne formy aktywnego wypoczynku i dbania o dobrą formę fizyczną. Stawia na sport amatorski w ujęciu masowym i tym samym popularyzację zdrowego stylu życia. Działania te mają charakter długofalowy i stanowią stale rozwijany program aktywizacji mieszkańców Miasta Gdańska, metropolii trójmiejskiej i nie tylko. Zasięg oddziaływania i oferta różnego rodzaju wydarzeń sportowych, żeglarskich wykracza zarówno poza region Pomorza, jak i kraju.

GOS jest organizatorem najważniejszych wydarzeń sportowych w Mieście Gdańsku: Gdańsk Maratonu, Triathlonu Gdańsk, Biegu Westerplatte i wielu innych. Ponadto, jest administratorem kompleksów sportowych, sieci miejskich pływalni, kąpielisk morskich oraz przystani żeglarskich. Z dumą pełni funkcję armatora flagowej jednostki Miasta Gdańska, żaglowca szkolnego "Generał Zaruski".

WSPÓŁORGANIZATOR

Pomorski Związek Żeglarski (PoZŻ) - to stowarzyszenie, które osobowość prawną uzyskało w 1965 r. Jego historia sięga jednak okresu międzywojennego. Wcześniej nosił nazwy: Gdański Okręgowy Związek Żeglarski i Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Pomorski Związek Żeglarski z siedzibą w Gdyni zakresem swojego działania obejmuje województwo pomorskie. Zgodnie ze Statutem może również prowadzić działalność poza granicami województwa.

Obecnie Związek skupia 55 klubów, które zrzeszają ponad 3 tysiące żeglarzy.
 
GOSPODARZ

Gdańsk. Miasto wolności
Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.

Nie ma Gdańska bez wolności. Odwaga, kreatywność, ale przede wszystkim wolność: to prawdziwie gdańska tradycja. Cnota od wieków najwyżej ceniona przez gdańszczan ukształtowała niepowtarzalny „genius loci” miasta. Czuć ją równie dobrze wśród kamieniczek Głównego Miasta, jak i pomiędzy dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, na pięknych piaszczystych plażach i w postindustrialnych halach, w parkach i w tunelach: w Gdańsku wolność jest wszechobecna, można jej niemal dotknąć. Inspiruje i przeobraża zarówno przestrzeń jak i ludzi. Tacy są gdańszczanie: odważni, zaangażowani, pełni pasji, twórczy. Taki jest Gdańsk: otwarty na nowe idee, idący z duchem czasu, kreujący zdarzenia, wciąż zaskakujący.

Gdańsk zmienia oblicze z dnia na dzień. Niedawno był centrum wydarzeń, które zmieniły bieg historii Europy. Sierpień roku 1980, strajk w Stoczni Gdańskiej, któremu przewodził Lech Wałęsa i powstanie Solidarności, wielkiego ruchu społecznego, zawładnęły wyobraźnią milionów ludzi. To właśnie te wydarzenia dały ogromny impuls ruchom wolnościowym na całym świecie i pozwoliły uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe. Wolność „od”: zła, opresji, strachu staje się dziś wolnością „do”: spełniania marzeń, kreatywności, odwagi, lepszego życia. To miasto osadzone w historii, ale żyjące teraźniejszością i śmiało patrzące w przyszłość.

Współczesny Gdańsk to nowoczesna, europejska metropolia, gospodarka oparta na wiedzy i technologii, ekosystem przyjazny innowacjom, prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki, rozrywki i sportu, atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych. Jako miejsce narodzin Solidarności staje się centrum debaty o współczesnym świecie, jako Światowa Stolica Bursztynu pobudza wyobraźnię projektantów mody i designerów, jako miasto wolności inspiruje artystów, jako centrum IT skupia najlepszych profesjonalistów, jako tętniące życiem nadmorskie miasto z bogatą historią przyciąga corocznie miliony turystów. W prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations 2017 Gdańsk stanął na podium dzięki blisko 50 tysiącom głosów z całego świata.

Gdańsk to również zwycięzca wielu ogólnopolskich rankingów i jedno z najlepszych w kraju miejsc do życia. Jest niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. To niemalże słownikowa definicja pojęcia „work-life balance”. W końcu gdzie jeszcze można odpocząć po pracy spacerując brzegiem morza po szerokiej, piaszczystej plaży, by dosłownie chwilę później znaleźć się w górzystym terenie w środku lasu? Tu się żyje!